×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
معاوضه آپارتمان در پردیس با تویوتا راوفور!

قیمت خانه در تهران از زمستان ۹۶ تا زمستان پارسال تقریبا ۱۰ برابر شده است. چون آمارهای رسمی نشان می‌دهد در این پنج سال متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی پایتخت از متری تقریبا ۵.۵ میلیون به ۵۵ میلیون رسیده است. الان که حدود چهار ماه از انتشار آخرین داده‌های رسمی درباره تحولات بازار مسکن پایتخت می‌گذرد، قیمت پیشنهادی فروشنده‌ها تحت تاثیر تورم قرار گرفته و نسبت به زمستان پارسال بالاتر هم رفته است. همین اتفاق پیدا کردن مشتری برای فروشنده‌ها را سخت‌تر کرده و از یک طرف دیگر هر از گاهی ادعای نبود خریدار در بازار مسکن مطرح می‌شود. احتمالا به‌همین خاطر تب معاوضه آپارتمان با آپارتمان یا حتی معاوضه آپارتمان با خودرو بالا رفته و تا چشم کار می‌کند در پلتفرم‌های خریدوفروش از این دست آگهی‌ها پیدا می‌کنیم.

معاوضه آپارتمان با خودرو

قیمت آپارتمان ۹۸ متری در پردیس دقیقا شش میلیارد تومان اعلام شده و فروشنده دنبال مشتری می‌گردد که حاضر است این خانه را با تویوتا راوفرو مدل ۲۰۱۷ طاق بزند. تعجب کردید؟ بله فروشنده این خانه که سال ۹۷ با تمام امکانات مثل آسانسور، انباری و پارکینگ ساخته شده تصمیم گرفته قیمت هر متر را ۶۱ میلیون و ۲۲۴ هزار تومان حساب کند. بررسی آگهی‌های فروش خودرو دست‌دوم نشان می‌دهد صاحب تویوتا راوفور مدل ۲۰۱۷ که در این سال‌ها ۸۰ هزارکیلومتر از آن کار کشیده، امکان معاوضه با آپارتمان مورد نظرمان در پردیس را دارد.

آپارتمان ۱۱۵ متری با سه‌تا اتاق خواب در الهیه مشهد چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آگهی شده و فروشنده این یکی دنبال معاوضه با امثال سانتافه، اپتیما، تالیسما و النترا است. به‌این ترتیب رقم پیشنهادی فروشنده بابت هر متر ۳۸ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان محاسبه می‌شود. از یک طرف دیگر مالک سانتافه مدل ۲۰۱۷ که ۸۲ هزارکیلومتر راه رفته برای آن دقیقا چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت گذاشته و درصورت معاوضه باید ۱۰۰ میلیون دیگر هم به صاحب آن خانه ۱۱۵ متری در مشهد بدهد.

مالک آپارتمان ۱۲۰ متری در شهرک یاس کرج چشم‌انتظار مشتری است که بتواند برای هر متر ۲۹ میلیون و ۱۶۶ هزار تومان بدهد و در مجموع ۳.۵ میلیارد برای آپارتمان بپردازد. با این حال مالک حاضر است خانه را با خودرویی در حد ۲.۵ میلیارد عوض کند و چیزی نزدیک یک میلیارد به‌جیب بزند. در محدوده کهریزک تهران که جزو ارزان‌ترین مناطق بازار مسکن پایتخت است، آپارتمان ۸۰ متری نوساز را دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان آگهی کردند و مالک مشکلی با معاوضه آن با خودرو ندارد. خانه ۵۰ متری را در اصفهان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون می‌فروشند و فروشنده فقط در ازای یک خودرو صفرکیلومتر مدل ۱۴۰۲ حاضر به معاوضه است.

معاوضه آپارتمان با آپارتمان

قیمت آپارتمان در منطقه پنج تهران طبق آخرین آمارهای رسمی که به زمستان پارسال تعلق دارد، تقریبا متری ۶۶ میلیون تومان بوده، اما الان مالک خانه نوساز آن را در این همین محدوده با قیمت متری ۱۱۰ میلیون تومان در دیوار گذاشته است. متراژ ۹۵ متری این خانه باعث شده قیمت پیشنهادی فروشنده به عدد ۱۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان برسد. احتمالا پیدا کردن مشتری برای این مالک آنقدر سخت بوده که الان حاضر است برای خلاص شدن از آن دنبال معاوضه با آپارتمان‌هایی با عمر بنای حداکثر ۱۰ سال باشد.

آپارتمان ۶۸ متری با ۱۷ سال عمربنا در اندیشه که از شهرهای توابع تهران است، یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و مالک این یکی هم حاضر به معاوضه است. با این پول در تهران خرید یک سوئیت کوچک هم کار راحتی نیست، اما خب در همان شهرهای اطراف تهران می‌شود سراغ آپارتمان‌های نوساز رفت.

مالک آپارتمان ۹۹ متری در شهرک بهشتی تهران قیمت پیشنهادی خودش به خریداران را هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. به‌این ترتیب با عدد ۸۴ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان به‌عنوان قیمت هر متر از این خانه سروکار داریم که این عدد تقریبا ۲۲ میلیون تومان از متوسط قیمت خانه‌های منطقه چهار در زمستان پارسال بیشتر است. فروشنده این یکی در همان منطقه چهار و به‌طور دقیق‌تر محدوده حکیمیه حاضر به طاق زدن است. در شهرقدس هم که یکی دیگر از شهرهای اقماری پایتخت است، برای خانه ۱۲۰ متری ۵.۵ میلیارد قیمت گذاشتند و مالک فقط حاضر به معاوضه با خانه‌ای است که حداقل ۱۵۰ متر داشته باشد.

آپارتمان ۴۶ متری در تبریز با قیمت ۴۸۵ میلیون آگهی شده و ارزش هر متر این خانه ۱۰ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان است. مالک این یکی هم حاضر به معاوضه با آپارتمان یا خودرو است که البته با این قیمت نهایتا امثال کوییک اتوماتیک و مدل‌های کارکرده ارزشی معادل این واحد دارند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.