×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
مسکن برای محرومان ساخته می شود

به گزارش بهارستان ایران: «مهرداد بذرپاش» در نشستی با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده در قالب قانون جهش تولید مسکن برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها ویژه مددجویان، اظهار کرد: تأمین زمین برای این طرح باید به‌صورت استان به استان و به شکل مستمر پیگیری شده و از ظرفیت موجود اراضی برای ساخت مسکن متقاضیان استفاده شود.

وی همچنین بر لزوم برگزاری جلسات مستمر و ماهانه با مدیران کمیته امداد و معاونان حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری اقدامات موردنیاز ساخت مسکن محرومان تأکید کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این نشست، اشتغال، تأمین مسکن و فرهنگ‌سازی برای خودباوری و خوداتکایی را سه محور مهم اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توانمندسازی و مولدسازی عنوان کرد.

«سید مرتضی بختیاری» گفت: در همین راستا ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان شناسایی شده و با همراهی وزارت راه و شهرسازی با طی مراحل تغییرات کاربری و الحاق آنها به محدوده‌های شهری استفاده خواهد شد.

در این نشست مقرر شد که سامانه هوشمند امداد (سها) کمیته امداد امام خمینی (ره) به سامانه املاک و اسکان متصل شده تا ثبت و دسترسی به اطلاعات و تبادل اطلاعات این دو سامانه تسهیل شود.

منبع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.