×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
محسنی اژه ای: روحانیون نباید در روش و منش زندگی از مردم فاصله بگیرند

رئیس قوه قضاییه گفت:ما روحانیون نباید در روش و منش زندگی از مردم فاصله بگیریم؛ اگر به واسطه تفاوت در قول و عمل ما، مردم دچار شبهات و تردیدهایی شدند و به راه‌های دیگری رانده ‌شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در راستای تجلی وحدت بین شیعه و سنی و فریضه قرآنی اتحاد، با علما و ائمه جمعه و جماعات استان کردستان دیدار کرد.

رئیس قوه قضاییه در جریان این دیدار که در سالن «شهدای روحانی» مرکز بزرگ اسلامی غرب کشوربرگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در زندگی اجتماعی مردم اظهار داشت: امروز وظیفه روحانیت سنگین‌تر از مقاطع گذشته است و مردم توقع به حقی از روحانیون دارند تا به طور کامل عامل به احکام و آموزه‌ها و اخلاق اسلامی باشند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ما روحانیون نباید در روش و منش زندگی از مردم فاصله بگیریم؛ اگر به واسطه تفاوت در قول و عمل ما، مردم دچار شبهات و تردیدهایی شدند و به راه‌های دیگری رانده ‌شدند ما مسئول هستیم؛ کسانی که به واسطه تفاوت در قول و عمل ما به اسلام و نظام بدبین می‌شوند، مظلمه این موضوع بر گردن ما است؛ لذا ما باید هر چه بیشتر خود را به تقوا و حلم و علم مجهز گردانیم.

رئیس عدلیه تصریح کرد: از سوی دیگر، دشمنان نیز بر تخریب روحانیت متمرکز شده اند و تلاش دارند میان روحانیون اختلاف و شقاق ایجاد کنند؛ لذا ما باید بسیار هوشیار و مراقب باشیم و بدانیم که اختلاف نظر و اختلاف فتوا طبیعی است و نباید این اختلافات به تنازع منجر شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه بیان داشت: امروز دشمنان و شیطان صفتان می‌دانند که این روحانیون هستند که در صف مقدم خدمت به دین و مردم می‌باشند و منافع نامشروع آنان را بر هم می‌زنند لذا بر تخریب و ترور شخصیتی روحانیون متمرکز و منسجم شده‌اند.

رئیس دستگاه قضا گفت: استان کردستان ۵۰۰ شهید روحانی تقدیم اسلام وانقلاب کرده است وبسیاری از این شهدای روحانی والامقام پیش از آنکه ترور فیزیکی شوند ترور شخصیتی شده بودند.

رئیس عدلیه در ادامه به موضوع حمایت از خانواده‌های زندانیان مرتکب جرایم سنگین که محکوم به مجازات شده‌اند پرداخت و گفت: شما روحانیون همانطور که در قضیه تؤبه و عفو عناصر فریب‌خورده اغتشاشات، کمک‌کار بودید و با مراجعه به زندان‌ها و ندامتگاه‌ها زمینه تؤبه و تحول و اظهار پشیمانی آن افراد را فراهم آوردید، در قضیه حمایت از خانواده‌هایی که اعضای آنها محکوم به مجازات‌های سنگین شده‌اند، می‌توانید کمک‌کار باشید.

قاضی‌القضات در پایان با اشاره به موضوع شوراهای افتاء در استان‌های مختلف به ویژه استان کردستان گفت: شما اعضای شورای افتاء استان کردستان پیشنهادات مشخص خود را برای تجهیز امکانات مورد نیاز این شورا و شوراهای مشابه در سایر مناطق کشور ارائه دهید تا ما برای این موضوع اقدام عاجلی را در دستور کار قرار دهیم.

حاج ماموستا حسینی امام جمعه شهرستان کامیاران نیز در این مراسم به بیان مطالبی در رابطه با اغتشاشات اخیر و نقشه‌های از بیش طراحی شده دشمن در این زمینه پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین پناهی نیز در این مراسم، یکی از تحولات عظیم بعد از انقلاب را نهضت خدمت‌رسانی دانست و گفت: امروز صدها روحانی متخصص در رشته‌های مختلف با سطوح عالی حوزه در کشور حضور دارند که ضرورت دارد در پیشبرد امور کشور بیش از پیش از ظرفیت آنها استفاده شود.

حاج ماموستا ایل‌بیگی دبیر شورای افتاء استان کردستان ضمن قدردانی از عفو معیاری 22 بهمن سال گذشته گفت: این عفو، نشان دهنده هیبت نظام اسلامی و رافت و شفقت مسئولان در حق شهروندان بود.

وی افزود: شوراهای افتاء، معین دستگاه قضایی هستند و ما خواستار آن هستیم که قوه قضاییه بیش از پیش از این شوراها حمایت کند.

خانم محمدزاده یگانه از اساتید حوزه علمیه خواهران استان کردستان نیز در این مراسم از عدم حمایت کافی مسئولان از تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب انتقاد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.