×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
صادرات محصولات پتروشیمی به ۱۶ میلیارد دلار رسید

به گزارش بهارستان ایران: «مرتضی شاه میرزایی» در این خصوص گفت: با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود باید تا پایان دولت سیزدهم تمام کاتالیست‌ها بومی‌سازی شود و در اختیار مجتمع‌های پتروشیمی قرار گیرد، همچنین دانش فنی مورد نیاز صنعت نیز با استفاده از پژوهشگران و دانشمندان ایرانی داخلی‌سازی شود.

او گفت: خوشبختانه امروز ۹۳ میلیون تن ظرفیت نصب شده در صنعت پتروشیمی داریم که این عدد تا پایان سال به ۹۵ میلیون تن خواهد رسید.

معاون وزیر نفت گفت: از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشرفت صنعت بهره گرفت و تکمیل زنجیره ارزش به‌عنوان راهبرد کلان شرکت با توجه به نقش محوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان نماد حاکمیت باید مورد توجه همه مدیریت‌ها قرار گیرد.

او گفت: سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار صادرات محصولات پتروشیمی داشته ایم که بخشی از ارز صادراتی صرف تامین مواد شیمیایی و بخشی هم کالا و خدمات مورد نیازی بوده که وارد کشور شده است، همچنین ۱۴ میلیارد دلار در سامانه نیما وارد شد.

شاه میرزایی گفت: اوایل انقلاب تولید محصولات پتروشیمی ۱.۵ میلیون تن بوده و امروز از مرز ۹۳ میلیون تن عبور کرده ایم.

معاون وزیر نفت گفت: تلاش داریم تا بیشترین ارزش افزوده را از محصولات خام و نیمه خام داشته باشیم و محصول نهایی در صنعت پتروشیمی تولید شود و در وسط زنجیره متوقف نشویم.

او گفت: هدف گذاری شده تا پایان دولت سیزدهم از واردات کاتالیست بی نیاز شویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.