×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
بورس ۱۴ هزار واحد رشد کرد

به گزارش بهارستان ایران: بورس در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴ هزار و ۲۱۹ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۹ هزار واحدی ایستاد. شاخص هم‌وزن بورس نیز با ۹ هزار و ۵۰۲ واحد افزایش به ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ واحد و شاخص قیمت با پنج هزار و ۶۰۸ واحد رشد به ۴۳۷ هزار و ۲۰۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۴۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵۴ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲ هزار و۲۵۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۳۴۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۷۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با یک هزار و ۱۶۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۲۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۲۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۳۲ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۲۹ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۴۹۵ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۴۴۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (وکغدیر)، پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی پاد)، ایران‌خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، بانک ملت (وبملت) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۴۴۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۵ واحد افزایش داشت و به ۲۸ هزار و ۹۵۲ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۱۲ میلیارد و ۳۱۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۵۵۷ هزار و ۵۹۴ نوبت بود.

ایران خودرو دیزل (خاور)، نفت ایرانول (شرانل)، صنعتی مینو (غصینو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، داروسازی دانا (دانا) و بانک دی (دی) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی مارون (مارون)، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

منبع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.