×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
بورس به رشد اندک رسید

به گزارش بهارستان ایران: امروز دوشنبه (۴ اردیبهشت) در ابتدای بازار شاخص کل بورس با رشد هزار و ۳۸۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۵۱۴ واحدی قرار گرفت. در انتهای بازار شاخص کل بورس با رشد ۲ هزار و ۳۶۳ واحدی در تراز ۲ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۴۹۶ واحدی ایستاد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۹ هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان رسید. «تاپیکو»، «میدکو» و «فارس» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «وکغدیر»، «خگستر» و «خساپا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن با رشد ۷ هزار و ۷۳۳ واحدی روی پله ۷۶۸ هزار و ۴۸۷ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۱۳ هزار و ۶۵۰ میلیارد سهم به ارزش ۹ هزار و ۲۵۵ هزارمیلیارد تومان رسید. شاخص فرابورس هم با اُفت ۱۴۸ واحدی روی پله ۲۹ هزار و ۵۹ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد سهم به ارزش ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی» و «شیمیایی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند. سهام شرکت‌های ختور، پترول، شسینا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های کفپارش، دانا و کماسه بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند. سهام شرکت‌های ثباغ، قشیر و ثپردیس بیشترین افزایش قیمت و سهام غگلستا، زدشت و پهپاک بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، سیر و فیروزا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، سپر و فیروزا در بورس ایران داشتند. بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های آوند، ثبات واعتماد و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، سپیدما و آوند در فرابورس ایران داشتند. نماد‌های افران، کمند و فیروزا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا ۲، شستا و خساپا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

گفتنی است اراد ۱۲۷۴، اخزا ۹۱۶۴، اراد ۱۲۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، کوثر و کرمان بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.