×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
بورس امروز ۲۹ فروردین مثبت می‌شود؟

به گزارش بهارستان ایران: بورس تهران در جریان معاملات در روز گذشته (دوشنبه) با رشد 14 هزار واحدی خود را در محدوده 2 میلیون و 289 واحدی دید. ارزش معاملات روز گذشته، روی رقم 16 هزار و 139 میلیارد تومان قرار گرفت و ارزش بازار بورس تهران نیز در محدوده 8 هزار و 476 (هزار میلیارد تومان) قرار گرفت.

ارزش معاملاتی گروه خودرویی در بازار روز گذشته (دوشنبه) حوالی هزار و 720 میلیارد تومانی قرار داشت تا نشان دهد همچنان بازار به گروه خودرویی علاقمند است و گروه بانکی با رشد قابل توجهی به عدد یک هزار و میلیارد تومان رسید. پیشتاز این گروه همچنان، بانک ملت است که با استقبال خوبی مواجه شد.

خبرهای روز تاثیرگذار بر بورس

صبایی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس اعلام کرده که در سال 1401 بالغ بر 81 هزار میلیارد تومان نقدینگی به حساب‌های کارگزاری بورس، تزریق شده که بخش قابل توجهی از این مبلغ در ماه‌های آذر و اسفند 1401 واریز شده است.

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری، گفت: دعوت پادشاه عربستان از رئیسی دریافت شده و به طور متقابل رئیس جمهور از ایشان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران دعوت کرده‌اند.

«ناصر کنعانی» همچنین، این موضوع را عنوان کرد که امیدواریم آژانس به مسیر فنی متعهد باشد و ما شاهد باشیم که آژانس حداکثر تلاشش را انجام دهد که از تاثیرات سیاسی و فشارهای سیاسی به دور بماند.

وزیر اقتصاد نیز عنوان کرد که صدای نارضایتی ناشی از افزایش قیمت برخی از کالاها و ضعف نظارتی در بازار به سرعت به گوش دولت رسیده و بخشی از تغییرات کابینه در این جهت است.

اما به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، فرابورس در حال حاضر، پیشنهادی برای افزایش دامنه نوسان در تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز بازار پایه نداشته و درخواست افزایش آن را از سازمان بورس ندارد.

بررسی تکنیکالی شاخص بورس

شاخص بورس تهران تهران در جریان معاملات روز گذشته (دوشنبه) با رشد 14 هزار واحدی خود را در محدوده‌های 2 میلیون و 289 واحدی دید. ارزش معاملات روز گذشته (دوشنبه) روی رقم 16 هزار و 139 میلیارد تومان قرار گرفت و ارزش بازار بورس تهران نیز در محدوده 8 هزار و 476 (هزار میلیارد تومان) قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران آرام در مسیر صعودی گام بر می‌دارد و با عبور از مقاومت هارمونیک 113 درصدی فیبوناچی خود (محدوده 2 میلیون و 230 هزار واحدی) به سمت مقاومت بعدی احتمالی یعنی حوالی 127 درصد فیبوناچی (محدوده 2 میلیون و 380 هزار واحدی) در حرکت است.

شاخص هم وزن بورس، نیز، همچان پیش می‌تازد و خود را در هدف بعدی مقاومت فیبوناچی 200 درصدی دیده است. شاخص هم وزن با عبور از مقاومت 550 هزار واحدی تاریخی خود بهتر از شاخص هکل عمل کرد و مدتی در مسیر صعودی قرار داشت و خود را به اولین مقاومت محدوده 665 هزار واحدی رساند. پس از آن نیز شاخص هم وزن دست از صعود برنداشت و در حال حاضر در محدوده 740 هزار واحدی قرار دارد.

در صورتی که شاخص بورس تهران بخواهد مسیر عبوری شاخص هم وزن را طی کند باید این انتظار را داشت که شاخص کل برای رسیدن به اهداف بالاتر، همچنان فرصت دارد.

در حال حاضر گروه خودرویی و بانکی گروه‌های مورد استقبال بازار هستند و باید دید این در خواست خریدها تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

منبع: اکو ایران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.