×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
هدیه عید فطر برای این افراد واریز می شود

به گزارش بهارستان ایران: «علی محمد قادری» در این خصوص، اظهار داشت: فارغ از مستمری قانونی که ماهانه به حساب افراد تحت حمایت سازمان بهزیستی واریز می‌شود؛ نیمی از مستمری آنان به عنوان کمک هزینه یا به عنوان هدیه در آستانه عید سعید فطر به حساب این افراد واریز می‌شود که از حدود ۲۸۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان است و این واریزی فارغ از مستمری است که به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱.۳ میلیون خانوار جامعه هدف مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند، گفت: طبق مصوبه قانون سنواتی بودجه مرتبط با بودجه سال ۱۴۰۲، مجلس مصوب کرد که مستمری جامعه هدف سازمان بهزیستی ۴۰ درصد افزایش یابد. در اولین ماه علی الحساب مستمری سازمان بهزیستی را برای فردا در حساب جامعه هدف مخاطبان واریز خواهد کرد و این مسیر مستمر ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان بهزیستی، افزود: در سالی که گذشت بر اساس سالنامه سازمان بهزیستی اتفاقات خوبی رقم خورد. از میان افراد پشت نوبتی که از دهک‌های پایین درآمدی سال‌ها در انتظار دریافت مستمری بودند بیش از ۲۷۰ هزار خانوار در پایان سال ۱۴۰۱ وارد چرخه دریافت مستمری سازمان بهزیستی شدند که اتفاق بسیار مبارکی بود و حدود ۲۴۷ هزار فرد دارای معلولیت که از بانوان سرپرست خانوار هم بودند وارد چرخه حمایتی سازمان بهزیستی شدند. برای زنان سرپرست خانوار پشت نوبتی نداریم.

قادری خاطر نشان کرد: در خصوص حق پرستاری افراد دارای معلولیت که ضایعه نخاعی دارند و بستری هستند خوشبختانه آمار سازمان بهزیستی دقیقاً به روز و برخط است و همه این عزیزان از حق پرستاری در منزل استفاده می‌کنند.

منبع: شبکه خبر سیما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.