×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
متولدین ۱۴۰۱ از امروز سهامدار می‌شوند

به گزارش بهارستان ایران: «سید احسان خاندوزی» در گفت‌وگو با بخش خبری 21 سیما، اظهار کرد: ماده 11 قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده است که برای نوزادان تازه متولدشده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال 1401، یک‌ونیم میلیون تومان سهام به‌ازای هر فرد است.

وی افزود: با توجه به اینکه منابع این مصوبه فراهم شده است، هماهنگی‌های بین دستگاه‌ها یعنی سازمان بورس اوراق بهادار و ثبت احوال کشور انجام شده است و به‌دلیل اینکه بستر برای آنکه مردم بدون مراجعه و به‌راحتی این سهام را دریافت کنند، کمی زمان می‌برد؛ حالا این بستر فراهم شده است و به‌مناسبت عید سعید فطر متولدین 1401 می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

وزیر اقتصاد گفت: هر کدام از والدین متولدین سال 1401 می‌توانند به درگاه ملی دولت هوشمند به‌نشانی mygov.ir مراجعه کنند و از طریق شماره گوشی همراه خود کد یکتایی را دریافت می‌کنند و بعد وارد حوزه خدمات و مشاوره‌های فرزندآوری می‌شوند. اسامی تمام متولدین سال 1401 وجود دارد و از طریق آن اقدام می‌کنند.

خاندوزی ادامه داد: برای آنکه مراجعه یک‌باره صورت نگیرد، از دوشنبه 4 اردیبهشت ماه ابتدا برای نوزادان سه ماه نخست سال 1401 در نظر گرفتیم که به‌سرعت از طریق سامانه، کد یکتا دریافت کنند و ثبت‌نام سجامی آنها از طریق دستگاه حاکمیتی صورت خواهد گرفت و یکی از سهام مربوط به صندوق‌های قابل معامله را پدر یا مادر انتخاب می‌کنند.

وی درباره متولدین 1400، بیان کرد: اجرای ماده 11 قانون از مهر 1400 لازم‌الاجرا بود، اما چون منابع اجرا از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین نشد، با تأمین منابع برای متولدین 1401 اجرا خواهد شد.

وزیر اقتصاد گفت: این سهام تا 23سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در 24سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع: تسنیم

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.