×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
مالکیت استقلال و پرسپولیس مشخص شد

به گزارش بهارستان ایران: در جلسه هیات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تصمیم مهمی برای جداسازی مالکیت دو باشگاه گرفته شده است.

روز دوشنبه جلسه مهمی تحت عنوان نشست هیات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برگزار شد که خروجی این نشست منتج به توییتی شد که حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی منتشر کرد.

وی در این توییت خبر داد که “امروز در هیات واگذاری مصوب شد: مزایده دوم بلوک ۵۱ درصدی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با شرایط آسان‌تر از مزایده اول.” در واقع مزایده دوم بلوک ۵۱ درصدی دو باشگاه که پیش از این قرار بود هفتم و دهم اسفند سال گذشته برگزار شود اکنون با شرایط متفاوت تری برگزار می شود.

شرایط واگذاری ۵۱ درصدی سهام دو باشگاه این طور به تصویب رسیده بود که قیمت ۵۱ درصد از سهام استقلال ۲۳۸۶ میلیارد تومان و قیمت ۵۱ درصد از سهام پرسپولیس ۲۷۳۶ میلیارد تومان باشد.

در نشست روز دوشنبه یکی از مباحث مهمی که مطرح شده بحث مالکیت متفاوت دو باشگاه بوده است. موضوع مهمی که باعث شد تا این دو باشگاه در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشته باشند و از سوی AFC مجوز حرفه ای را دریافت نکنند.

«حسین قربان زاده» رئیس سازمان خصوصی سازی هم در اوایل فروردین امسال اعلام کرد که در اردیبهشت با برگزاری مجامع دو باشگاه هیات مدیره هر دو با نظر وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی تغییر می کند و انتخاب مدیرعامل با هماهنگی وزارت ورزش خواهد بود.

روز گذشته هم روز گذشته محمد پولادگر معاون قهرمانی وزارت ورزش در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: تدابیری شد و مالکیت این دو باشگاه که یک وزارتخانه اعلام شده بود الان قرار شد که در دو وزارتخانه اعلام شود. هنوز به من نگفتند که کدام دو وزارتخانه قرار است مالکیت سرخابی‌ها را برعهده بگیرند. قطعاً AFC این شرایط را می‌پذیرد. کمیته بدوی با تمام ضوابط پیش می‌رود تا تمام اصول رعایت شود اما طبق آخرین پیگیری خبرنگار ورزشی آنا در جلسه روز دوشنبه مباحثی مطرح شده مبنی بر اینکه برای جداسازی مالکیت دو باشگاه ریاست مجمع باشگاه استقلال در اختیار وزارت اقتصاد قرار گرفته و ریاست مجمع باشگاه پرسپولیس نیز در اختیار وزارت ورزش و جوانان است.

در واقع روز گذشته که بارگذاری مالکیت دو باشگاه انجام شده باشگاه استقلال رئیس مجمع را وزیر اقتصاد معرفی کرده و باشگاه پرسپولیس هم وزیر ورزش را به عنوان رئیس مجمع خود معرفی کرده اند.

باید دید در مجامعی که هر دو باشگاه در تاریخ ۵ اردیبهشت برگزار می کنند انتخاب اعضای هیات مدیره بر چه اساس و اصولی صورت می گیرد. حسین قربان زاده در آخرین استوری که در صفحه شخصی اش منتشر کرده بر تغییرات هیات مدیره دو باشگاه تاکید کرده است.

منبع: طرفداری

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.