×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
قیمت بلیت مترو افزایش یافت

به گزارش بهارستان ایران: «مسعود درستی» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه افزود: افزایش نرخ ها مانند سنوات قبل است و قرار بود از یکم اردیبهشت این افزایش نرخ ها اعمال شود اما به دلیل عید فطر چند روزی عقب انداختیم و از امروز این افزایش نرخ اعمال می شود.

وی با بیان اینکه سازمان فاوا شهرداری تهران قول داده است از امروز زیرساخت های این کار را فراهم کند، گفت: این افزایش نرخ توسط شورای شهر تهران تصویب شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه افزایش نرخ ها به تصویب فرمانداری تهران رسیده است، گفت: ما قانونا این افزایش نرخ را اعمال می کنیم.

بر اساس این گزارش، هزینه پایه سفر با مترو برای مسافرت‌های ۲ کیلومتری ۲هزار و ۸۵۰ تومان محاسبه خواهد شد و به‌ازای هر کیلومتر افزایش طول سفر، مبلغ ۱۴۷ ریال به مبلغ پایه اضافه می‌شود.بهای کسر شده بابت هر سفر از کارت مبلغ‌دار برای مسافران حومه ۳هزار و ۷۷۳ تومان، هشتگرد ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خواهد بود. قیمت انواع بلیت تک‌سفره ۱۰ درصد بیشتر از نرخ کارت بلیت مبلغ‌دار خواهد بود.

طبق مصوبه قیمت بلیت مترو در سال ۱۴۰۲، تخفیفات متنوعی برای شهروندان در نظر گرفته شده است. امسال هم مانند سنوات گذشته کارت بلیت اقشار خاص با تخفیف‌های مصوب ارائه می‌شود.

منبع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.