×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
سفر رضا پهلوی به اسرائیل مهم نیست

به گزارش بهارستان ایران: سفر «رضا پهلوی» به اسرائیل از سوی رسانه‌های خارجی واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشته است. اما برخی مقامات جمهوری اسلامی آن را بی‌ارزش دانستند. از جمله سخنگوی وزارت خارجه ایران که در واکنش به این سفر گفته بود: نه شخصی که شما از آن نام بردید و نه سفرش و نه جایی که سفر می‌کند، هیچ کدام ارزشی ندارند که من بخواهم در ارتباط با آن‌ها اعلام موضع کنم.

اما سردار «محمد اسماعیل کوثری» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به این سفر، گفت: تحقیقات نشان داده است که خانواده پهلوی از بدو روی کار آمدن‌شان، افراد پست و وابسته‌ای بودند و هستند. از پدربزرگشان رضا شاه گرفته که نوچه و نوکر انگلیس‌ها بود و آن‌ها روی کار آوردنش و بعد هم با وضعیت بسیار زننده پا به فرار گذاشت و در جزیره موریس به آن وضعیت افتاد که واقعا آدم تاسف می‌خورد که در آن مقطع، چنین کسانی بالاسر مردم ایران عزیز بودند.

وی ادامه داد: بعد هم که پسرش بر سرکار آمد سرش اول در آخور انگیسی‌ها و بعد هم آمریکایی‌ها بود. آنچنان که دیدیم بعدش با گریه و زاری، آمریکایی‌ها برایش تصمیم گرفتند و گفتند باید بروی. با وجود آنکه پهلوی آنقدر به آمریکا سواری داده بود اما او را راه ندادند. این (رضا پهلوی) هم که جوجه و بچه است و فقط هیکل گنده کرده است.

سردار کوثری نماینده تهران در مجلس یازدهم در ادامه، گفت: پهلوی‌ها نوچه اسرائیل بودند در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل یعنی 1967 کشورهای عربی و مسلمان رژیم اشغالگر سوخت را تحریم کردند، ولی پهلوی به آن‌ها سوخت می‌داد با این همه نوکری که برای اسرائیل و آمریکا کردند، دیدیم که باز به چه وضعیتی درآمدند. ‌حالا باز این (رضا پهلوی) آمده که با وجود آنکه بیش از ۶۰ سال از سنش گذشته، کوچک‌ترین مسائل سیاست را نمی‌داند و نمی‌تواند درست حرف بزند. این بدبختی یک انسان است که برود نوچه و نوکر کسانی دیگر شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، خاطر نشان کرد: خود رژیم اسرائیل دارد ساقط می‌شود و وضعیت بسیار زننده و شکننده‌ای دارد اما این، رضا پهلوی نمی‌تواند تشخیص دهد که در این وضعیت نباید به آنجا برود اما چون اختیار دست خودشان نیست و نوکرشان هستند، به آن‌ها دستور می‌دهند. رژیم اشغالگر چقدر می‌خواهد پول‌هایی که پهلوی‌ها دزدی کردند و از ایران بردند را بگیرد چرا که خیال می‌کند که می‌تواند مشکلاتش را حل کند. سفر پهلوی به اسرائیل نه تنها موثر نیست بلکه برای کسانی که آزادی‌خواه هستند و ایران را سرزمین خود می‌دانند، پستی خود را نمایان می‌کند.

منبع: دیده بان ایران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.