×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
دستورالعمل واردات خودرو تدوین می شود

به گزارش بهارستان ایران: «اسماعیل شجاعی» در این خصوص، اظهار داشت: شورای رقابت از هفته آینده به موضوع سیاست گذاری واردات خودرو می‌پردازد و تلاش این است که واردات تسهیل شود تا از این طریق بازار متعادل شده و موانع متعددی که پیش روی واردات خودروی نو و کارکرده است، رفع شود.

سخنگوی شورای رقابت، افزود: سیاست گذاری کلی به شکلی بود که واردات خودرو اختلال جدی داشت و امکان واردات خودرو به شکل گسترده متوقف شده است زیرا موانع جدی پیش روی این کار وجود دارد.

وی گفت: هدف شورای رقابت این است که واردات خودرو چه نو و چه کارکرده به شکل مناسبی انجام و انحصار کم شود.

شجاعی تصریح کرد: در حال حاضر، زمینه برای واردات خودرو از سوی فعالان و تجار به شکل گسترده فراهم نیست و دستورالعمل به شکلی بود که فقط خودروسازان اجازه واردات داشتند که این موضوع فضا را مخدوش کرد. قیمت‌های سرسام آور خودروهای خارجی در ایران ناشی از اختلال در بازار واردات است.

سخنگوی شورای رقابت، تاکید کرد: بنابراین واردات خودرو باید به شکلی تسهیل شود که این قیمت فزاینده شکسته شود.

وی در مورد قیمت گذاری خودروهای مونتاژی، اظهار داشت: در مورد قیمت خودروهای مونتاژی یا سی کی دی هنوز شورای رقابت تصمیم نهایی نگرفته است زیرا قیمت‌ها در کارگروه خودرو هنوز نهایی نشده است.

شجاعی تاکید کرد: از جانب شورای رقابت گزارشاتی دریافت کردیم که برخی از خودروسازان اقدام به تغییر قیمتها کرده‌اند که به هیچ وجه مجاز به این کار نیستند.

منبع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.