×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
دزدی میلیاردی یک خانه لاکچری در ولنجک/ سرقت ۴۰ هزار دلار و ۱۰ ساعت قیمتی

سمند را روبه‌روی خانه پارک کرده و با خونسردی هرچه تمام‌تر و بدون اینکه ترسی از گیر افتادن داشته باشند از دیوار خانه بالا رفته و به داخل واحد طبقه دوم ساختمانی در خیابان ثارالله ولنجک برای دزدی میلیاردی وارد می‌شوند.

پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه بود و عقربه‌های ساعت عدد ۵ بعد از ظهر را نشان می‌داد که مالباخته به خانواده‌اش زنگ زده و به آنها می‌گوید برای گردش و تفریح آخر هفته، آماده شده، تا بعد از رسیدن او حرکت کنند. سرانجام نیز ساعت قدی خانه، صدایش بلند شده و عقربه‌ها دقیقاً روبه‌روی یکدیگر قرار گرفته بودند که رامین، خبر رسیدن خود را به خانواده‌اش که ساکن طبقه دوم ساختمانی در منطقه اعیانی نشین ولنجک تهران هستند، می‌دهد.

ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه می‌شود و بی‌آنکه بدانند یک تفریح چند ساعته چه مصیبتی برای آنها به بار خواهد آورد از مقابل در خانه حرکت می‌کنند. کارواش، رستوران، مجتمع تجاری و در نهایت برگشتن به خانه که موقع رسیدن، دنیا روی سر مرد صاحبخانه آوار می‌شود.

پنجره رو به پذیرایی باز و همه خانه به هم ریخته است. گویا دزد به خانه زده است و با بی‌رحمی تمام در هر سوراخ سمبه‌ای برای پیدا کردن اشیا گرانبها دست کرده‌اند و به مابقی اجناس نیز آسیب زده‌اند.

دزدان آنقدر حرفه‌ای بوده‌اند که حتی گاو صندوق خانه را با وجود داشتن رمز دیجیتال با روش‌های خاص خود باز کرده و در کمتر از یک ساعت، بیش از ۴۰ هزار دلار، ۱۰ ساعت با قیمتی بیش از ۵ هزار دلار، مقداری طلا و جواهر، اسناد ملکی از قبیل سند خانه، ویلا، ماشین بنز، ماشین بی‌ام و و…. با یکی از چمدان‌های صاحبخانه با خود از خانه خارج می‌کنند.

رامین به سرعت با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و جزئیات این دزدی را اطلاع می‌دهد و گشت پلیس کلانتری ۱۶۳ ولنجک خود را به محل رسانده و صورتجلسه این دزدی را ثبت می‌کند. پرونده در اختیار مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات برای دستگیری این دزدان حرفه‌ای منزل در دستور کار قرار می‌گیرد.

باند دزدانی که ۴ نفری با یک سمند، این خانه را شناسایی و بعد از اینکه متوجه می‌شوند کسی در داخل آن واحد نیست از طراحی اشتباه خانه استفاده و بدون هیچ‌گونه سختی از سنگ‌هایی که به عنوان نما کار شده، به جای پله استفاده کرده و روی دیوار خانه می‌روند. از آنجا نیز براحتی به واحد طبقه دوم راه پیدا می‌کنند و هر آنچه را قیمتی بوده است در چمدانی که از خانه رامین پیدا کرده‌اند گذاشته و با آرامش کامل و بدون هیچ‌گونه نگرانی از خانه خارج و از محل متواری می‌شوند.

اعتماد به نفس و نبود نگرانی در چهره آنها نیز زمانی مشخص می‌شود که قبل از ترک محله حتی یک گشت پلیس نیز از کنار ماشین آنها رد می‌شود اما دو مرد خارج از خانه آنقدر عادی برخورد می‌کنند که گشت پلیس بدون اینکه به حضور آنها شک کند، از آنجا دور و دورتر می‌شوند تا ساعتی بعد که با شکایت مالباخته دوباره به محل اعزام شوند.

گفتنی است با وجود فیلم‌های دوربین مداربسته و مشخص بودن چهره این دزدان حرفه‌ای که احتمال دارد سابقه دار نیز باشند، هنوز پلیس این باند ۴ نفره را دستگیر نکرده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.