×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
پیش بینی بورس امروز ۳ اسفند

به گزارش بهارستان ایران: برای پیش بینی بورس امروز (چهارشنبه 3 اسفند) به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز گذشته (سه‌شنبه) شاخص کل بورس 65 هزار و 154 واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و 659 هزار و 416 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 13 هزار و 919 واحد بالا آمد و در رقم 507 هزار و 74 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 604 واحد رشد کرد و به رقم 21 هزار و 279 واحد رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز کاهش هزار و 991 واحدی داشت و به سطح 90 هزار و 355 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 442 نماد رشد قیمت و 219 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 67 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 33 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت سهام

روز سه‌شنبه در بورس بانک ملت (وبملت)، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها (وسکاب) و شرکت شیشه همدان (کهمدا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان (غگلستا) و شرکت زغال سنگ پروده طبس (کزغال) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت سهام

در بورس نمادهای تکنو (شرکت تکنو تار)، وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) و تکشا (شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت فرانسوز یزد (کایزد)، پاکدیس (غدیس) و شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار بورس

در پایان معاملات سه‌شنبه، 66 نماد صف خرید داشتند و 8 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات به 899 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز در زمان بسته شدن معاملات 22 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد انتخاب (گروه انتخاب الکترونیک آرمان) با صف خرید 120 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از انتخاب، نمادهای تاپیکو (شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین) و ذوب (شرکت ذوب آهن اصفهان) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وآذر اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 18 میلیارد تومان بود. پس از وآذر، نمادهای داسوه، پدرخش، کیا و ثالوند بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در دو روز اخیر شاخص جهش کرد و در مجموع بیش از 126 هزار واحد بالا آمد. بدین ترتیب شاخص کل تا سطح یک میلیون و 659 هزار واحد رشد کرد.

دیروز نمادهای فولاد و فملی بیش از 12 هزار واحد شاخص را بالا کشیدند و نمادهای شپنا، شست، پارسان، وغدیر، شبندر و وبملت دیگر بزرگانی بودند که بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

همچنین اغلب نمادهای بازار سبزپوش بودند، و برای دومین روز متوالی ورود پول حقیقی تداوم داشت. دیروز نمادهای خودرو، فولاد، شستا، نوری، فخوز، شپدیس، وبملت، بوعلی، شتران و تاپیکو بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد سهام باز باز هم رشد کرد و با افزایش 41 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 10 هزار و 772 میلیارد تومان رسید.

بنابراین بازار یکپارچه به صعود تمایل داشت. رشد قیمت دلار تا مرز 50 هزار تومان از عوامل اصلی رشد قیمت‌ها در بازار سهام است. با این حال تحلیل‌گران معتقدند قیمت بازاری سهام اغلب شرکت‌ها پائین‌تر از ارزش ذاتی سهام آن‌هاست و دیر یا زود باید قیمت‌‎ها افزایش می‌یافت. علاوه بر این انتظارات تورمی عامل مهمی در رشد قیمت‌ها و به تبع آن رشد شاخص‌های بازار است. در وضعیت تورمی بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال تبدیل پول به دارائی هستند و پس از رشد تقاضا در بازارهای ارز، سکه، دلار و مسکن حالا به نظر می‌رسد بازار سهام نیز با ورود سرمایه مواجه شده است. در دو روز معاملاتی اخیر در مجموع بیش از هزار و 300 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار سهام شده است. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد امروز نیز معاملات بازار با تقاضا و صف‌های خرید آغاز شود.

منبع: اکو ایران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.