×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
نماینده مجلس: دشمنان زنان را تشویق می کنند تا به صورت برنامه ریزی شده در برخی خیابان ها کشف حجاب و تجمع کنند/برخی زنان با گرم شدن هوا می خواهند برهنه شوند؛ این اقدام خیلی خطرناک است/به دلیل مسائل سیاسی از حجاب عقب‌نشینی کنیم

به گزارش بهارستان ایران؛ سه هفته از آن شنبه‌ای که سردار رادان به زنان اولتیماتوم داده بود که با دوربین‌ها زنانی که «کشف حجاب» کرده‌اند را رصد می‌کند، گذشته است. افزون بر این فشارها بر واحدهای صنفی برای رعایت حجاب فروشندگان یا مشتریان تا پلمب کردن آن‌ها رسیده است.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی، نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به اینکه آیا چنین برخوردهایی را صحیح می‌داند به سایت دیده‌بان ایران گفت: «در تمام دنیا تخلف از مقررات اجتماعی، جرم محسوب می‌شود و با آن برخورد می‌کنند. فرقی ندارد این تخلفات در چه حوزه‌ای باشد؛ چه در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، چه در رعایت انضباط اجتماعی و چه در رعایت آداب آپارتمان‌نشینی و… همه جا قانون دارد و هرکس تخلف کند مورد پیگرد قرار می‌گیرد.»

وی ادامه داد: «درکشور ما هم مسئله حجاب اصلا ربطی به دین و انقلاب ندارد بلکه یک مسئله قانونی و شرعی است. از لحاظ مقررات اجتماعی هم افراد چه اعتقاد داشته باشند و چه نداشته باشند یا اصلا مذهب اسلام را قبول داشته یا نداشته باشند، موظف به رعایت آن در جامعه هستند. اما از آنجایی که ممکن است برخی مواجه حضوری را برنتابند و بخواهند درگیر شوند، بهترین ابزار همین دوربین است که در بسیاری از کشورها به کار می‌رود. یعنی دیگر لازم نیست پلیس با شخص برخورد کند بلکه از طریق دوربین‌ها و ابزار الکترونیک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و برخورد می‌شود.»

فلاحی تاکید کرد: «من فکر می‌کنم بهترین شیوه‌ای که دیگر نه پلیس و نه افراد متدین را در مقابل هنجارشکنان قرار دهیم، همین شیوه‌ای است که از طریق سامانه‌ها کنترل شوند. گاهی کشور ما را با اروپا و جاهای دیگر مقایسه می‌کنند و می‌گویند آن طرف نظم است، حال ما هم می‌خواهیم از همین نظم استفاده کنیم و به اینکه شخص اعتقادی به دین و انقلاب دارد یا ندارد کاری نداریم، هر فردی موظف است مقررات اجتماعی را رعایت کند در غیراینصورت طبق مقررات با آن برخورد می‌کنیم.»

این نماینده مجلس در واکنش به هشدارهایی که برخی از جامعه‌شناسان و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داده‌اند مبنی براینکه شرایط جامعه ایجاب می‌کند که حکومت در بحث حجاب عقب‌نشینی کند، گفت: «اصلاح‌طلبان همیشه با هنجارشکنی همراه شدند و از این طریق خودشان را به جامعه غالب کردند و رای آوردند بنابراین ما از آن‌ها هیچ انتظاری نداریم که از ارزش‌ها دفاع کنند. هم در دولت‌ها و هم در مجالس مختلف یکی از ابزارهایی که استفاده کردند و رای آوردند، ترویج همین ناهنجاری‌ها، عکس گرفتن و تبلیغ آن‌ها بوده است. همچنین در بحث اغتشاشات، با دروغ‌پراکنی از یک دروغی که الان آشکار شده است، دفاع می‌کردند.»

غضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم و نماینده همدان در مجلس خاطرنشان کرد: «به هیچ وجه نمی‌توانیم از ارزش‌های‌مان عقب‌نشینی کنیم، ما ۲۲۸ هزار شهید داده‌ایم که ارزش‌هایمان حفظ شود. بنابراین قرار نیست به دلیل مسائل سیاسی از حجابعقب‌نشینی کنیم.»

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم با اشاره به واکنش مسئولان درباره حجاب، به دیده بان ایران گفت: «همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان شده بود که بی‌حجابی هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی، الان دیگر فقط بحث حجاب نیست بلکه برهنگی مطرح است. برهنگی یک مسئله برنامه‌ریزی شده است که چند سال است برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. در سال گذشته به دلیل اغتشاشات و جریان [مهسا] امینی آن را پررنگ‌تر کردند وگرنه از بیرون برنامه‌ریزی شده است و به این شکل نیست که بگوییم کسی مقید نیست یا هنجارها را زیر پا می‌گذارد بلکه از بیرون برنامه‌ریزی شده است.»

احمدحسینی فلاحی عضو فراکسیون روحانیت مجلس درباره افزایش کشف حجاب ها توسط زنان اظهار نگرانی کرد و گفت: «مشاهده می‌کنیم که دشمنان زنان را تشویق و ترغیب می کنند تا در برخی خیابان ها به صورت برنامه‌ریزی کشف حجاب و تجمع کنند و حتی برنامه ریزی می کنند که با چه ابزاری جلو بیایند. بنابراین  مسئله محدود به حجاب نمی‌شود و این روزها خیلی از هنجارشکنی‌های دیگری را در کنار حجاب می‌بینید.برخی از زنان با گرم شدن هوا می خواهند برهنه شوند، این اقدام خیلی خطرناک است و با حکومت اسلامی باید با آن برخورد کند.  قوه قضاییه طرحی برای برخورد با زنان کشف حجاب کننده تهیه کرده و آن را به دولت داده است ما در مجلس سعی می کنیم زودتر این قانون تصویب شود ولی تا آن زمان بیکار نخواهیم نشست.»

منبع: سایت دیده‌بان ایران

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.