×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
مجلس پذیرای ۳ وزیر خواهد بود

به گزارش بهارستان ایران: کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در این هفته از ۳۰ بهمن ماه تا سوم اسفندماه تشکیل جلسه می‌دهد و بررسی طرح‌ها و لوایح و سوال از برخی وزرای دولت در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این کمیسیون‌ها است.

ادامه بررسی طرح انتخاب یا انتصاب مقامات یا مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی و بررسی لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در دستور کار این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد

کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این هفته دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان را در دستور کار دارد.

بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی اعاده از شورای نگهبان این هفته با حضور نمایندگان صندوق بازنشستگی کشوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود.

نشست مشترک کمیسیون اجتماعی با دیوان عدالت اداری به منظور بررسی اعتراضات به نتایج آزمون‌های استخدامی نیز در دستور کار این هفته کمیسیون است.

طرح اصلاح قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور در کمیسیون حقوقی و قضایی بررسی می‌شود

در این هفته کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی، بررسی طرح اصلاح مواد ( ۷۰۵ تا ۷۱۱ ) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی و بررسی مبحث شرکت‌های تعاونی لایحه تجارت را در دستور کار دارد.

همچنین مواد ارجاعی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح اصلاح قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور نیز قرار است در کمیته حقوق جزا و جرم‌شناسی این کمیسیون بررسی شود.

وضعیت فرسودگی، درآمد و هزینه بیمارستان‌ های کشور به‌ ویژه شهر تهران با حضور مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران و سازمان برنامه و بودجه در این هفته در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بررسی خواهد شد.

فاطمی امین و محرابیان به کمیسیون اقتصادی و انرژی می‌روند

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در این هفته برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان در کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر خواهد شد.

همچنین، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو هم برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان به کمیسیون انرژی مجلس خواهد رفت.

منبع: مشرق

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.