×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
غربی ها روی پهلوی سرمایه گذاشته اند

به گزارش بهارستان ایران: روزنامه بلومبرگ در شماره روز گذشته (یکشنبه) خود ادعا کرده است که بازرسان آژانس، اورانیوم غنی شده ۸۴ درصد در ایران پیدا کرده‌اند که غلظت آن تنها ۶ درصد کمتر از مقدار مورد نیاز برای یک سلاح است.

«محمد صالح جوکا» نماینده مجلس یازدهم درباره این ادعای بلومبرگ، اظهار کرد: آژانس در هیچ زمانی یک نهاد مستقل نبوده است. این نهاد بین‌الملل به عنوان یکی از نهادهایی که در مجامع بین‌المللی شناخته شده و نقش آن باید تسهیل‌گری باشد، اما متاسفانه الان در نقش یک نهاد سیاسی عمل می‌کند و امورات خود را در راستای نیات و اهداف امریکایی‌ها انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: هر زمان که آمریکایی‌ها بخواهند کارسازی کنند، آژانس را پیشران حرکت خودشان قرار می‌دهند تا راه برای مقاصد و اهداف‌شان باز شود. بنابراین اصلا نمی‌توان اعتنایی کرد و هیچگونه اعتمادی به این نهاد داشت که گزارش‌هایش درست، دقیق و بر اساس واقعیات باشد. واقعیت‌هایی که امروز دنبال می‌کنند همان مطالبات و درخواست‌هایی است که آمریکا از آن‌ها دارد.

این نماینده مجلس درباره اهداف مطرح کردن این موضوع، گفت: یکی از اهداف بحث ایران‌هراسی که مقام معظم رهبری در روز عید مبعث فرمودند، است که در دل جهانیان هراس بیاندازد که جمهوری اسلامی می‌خواهد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

جوکار در پاسخ به این پرسش که آیا بین مطرح شدن این موضوع و کنفرانس مونیخ علیه جمهوری اسلامی، ارتباط برقرار است، گفت: دهه دوم انقلاب بود که اروپایی‌ها، به خصوص آلمان یک کنفرانسی در برلین برگزار کردند و آن‌جا همه ضد انقلاب را تحت عنوان جبهه‌ای که به دنبال سرنگونی نظام است، جمع کردند. آن زمان هم این اقدامات را انجام دادند ولی بی‌ثمر بود و امروز هم این اقدام‌شان بیشتر جنبه سیاسی دارد و اینکه به نوعی ایران را تحت فشار قرار دهند و بخواهند امتیازهایی را از ایران دریافت کنند. ولی همانطور که دهه قبل با شکست مواجه شدند، امروز هم شکست می‌خورند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، همچنین در واکنش به دعوت از «رضا پهلوی» برای کنفرانس اخیر، گفت: غربی‌ها در دوره قبل می‌خواستند با کمک روشنفکران، نظام جمهوری اسلامی را سرنگون کنند، امروز سرمایه خودشان را روی پهلوی گذاشته‌اند؛ در صورتی که اینجا هم جوابی نخواهند گرفت.

منبع: دیده بان ایران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.