×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
عباسعلی سلیمانی جان باخت

به گزارش بهارستان ایران: صبح امروز (چهارشنبه) آیت الله «عباسعلی سلیمانی» عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده سابق ولی فقیه در استان سیستان بلوچستان و امام جمعه زاهدان توسط فردی به گلوله بسته شد.

در جریان این حمله مسلحانه این عالم برجسته جان باخت. گفته می‌شود این حادثه مجروح نیز داشته است.

یکی از شهروندان بابلسری به جزئیاتی از حادثه حمله مسلحانه منجر به جان باختن آیت الله سلیمانی اشاره کرد.

این شهروند بابلسری با اظهار اینکه آیت الله سلیمانی به عنوان یک شهروند به بانک بابلسر مراجعه کرده بود، افزود: وی متأسفانه مورد اصابت گلوله فرد ضارب قرار می‌گیرد.

وی افزود: فرد ضارب اسلحه را از دست نگهبان بانک ربوده است و به کارمند بانک نیز تیراندازی می‌کند و آیت الله سلیمانی به شهادت می‌رسد.

همچنین فرزند آیت الله سلیمانی خبر سوءقصد به جان پدرش که منجر به ارتحال او شده است را تأیید کرد و گفت: هنوز از جزئیات ماجرا اطلاع دقیقی ندارم و عازم بابلسر هستم.

پیکر آیت الله سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری که در حمله مسلحانه جان باخت به بیمارستان بابلسر منتقل شد.

عباسعلی سلیمانی در سال ۱۳۲۶ در خانواده‌ای مذهبی در سوادکوه مازندران متولد شده است. او در ۵ سالگی به مکتب رفت و در سن ۱۲ سالگی برای فراگیری علوم دینی راهی قم شد، او پس از مدتی به دلیل مشکلات معیشتی برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه بهشهر رفت. او مقدمات را در محضر آیت الله کوهستانی فراگرفت و پس از آن برای تکمیل تحصیلات خود عازم مشهد شد.

در مشهد از محضر درس اساتیدی همچون حضرات آیات ادیب نیشابوری، صالحی بربری، حجت هاشمی، مدرس و مهمامی بهره برد و دروس سطح را نیز نزد بزرگانی همچون آیات عظام مهدوی دامغانی، نصراللهی، شیخ عباس واعظ طبسی، فایقی و سیدمحمدهادی میلانی فراگرفت، او درس تفسیر را نیز نزد آیت الله تهرانی آموخت.

سلیمانی در سال ۱۳۴۷ به حوزه علمیه قم رفته و از محضر آیات عظام اعتمادی، مشکینی، محمدفاضل لنکرانی، جعفر سبحانی، وحید خراسانی، میرزا هاشم آملی، سیدمحمدرضا گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، ابوالقاسم خزعلی، محمد یزدی، محمدی گیلانی و عبدالله جوادی آملی بهره برد.

او در دوران تحصیل به تبلیغ و تحصیل نیز می‌پرداخت و در این دوران به شهرها و روستاهایی از کشور سفر کرد. ایشان به امور پژوهشی نیز پرداخته‌اند و از جمله فعالیت‌های ایشان در این زمینه می‌توان به تدوین کتاب‌الصوم که مهمترین اثر علمی ایشان است اشاره کرد.

از جمله مسئولیت‌های او می‌توان به امامت جمعه بابلسر، امامت جمعه سیستان و بلوچستان، مسئولیت نهاد رهبری در آموزش عالی مازندران و گلستان، تدریس در حوزه و دانشگاه، عضویت در هیأت امنای دانشگاه سیستان و بلوچستان، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، مسئولیت هیأت امنای دانشکده علوم قرآن زاهدان، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان، مازندران و گلستان و عضویت در هیأت امنای دریانوردی چابهار اشاره کرد.

وی پس از آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان با حکم مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان منصوب شدند.

عباسعلی سلیمانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان است، از دیگر مسئولیت‌های او می‌توان به امامت جمعه سیستان و بلوچستان، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های ملی استان‌های مازندران و گلستان و امامت جمعه بابلسر اشاره کرد.

ضارب سلیمانی دستگیر شد

«روح الله سلگی» معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تأیید خبر حمله مسلحانه به آیت الله سلیمانی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آیت الله سلیمانی صبح امروز به دنبال حمله مسلحانه به شهادت رسید.

وی بدون اشاره به جزئیات این حمله افزود: با تلاش دستگاه امنیتی ضارب دستگیر شد و اخبار تکمیلی اعلام می‌شود.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی عضو بابلسری مجلس خبرگان رهبری و نماینده سابق ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در محدود میدان شهربانی بابلسر به ضرب گلوله ترور و به شهادت رسید.

منبع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.