×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
عاقبت تبلیغ سایت شرط‌بندی زندان است

به گزارش بهارستان ایران، سرهنگ داود معظمی گودرزی، در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ درپی دریافت گزارشاتی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی ازسوی چند کانال و گروه تلگرامی با بیش از یک میلیون نفر دنبال کننده، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با اشاره به انجام تحقیقات اولیه گفت: پس از بررسی گزارشات ارسالی، کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و متوجه شدند تعداد چهار کانال و گروه تلگرامی که در مجموع بیش از یک میلیون نفر دنبال کننده دارند برخی از کاربران فضای مجازی را با تبلیغات فریبنده به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت کرده است.

معظمی گودرزی افزود: افسران سایبری پلیس فتای پایتخت پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی‌های اطلاعاتی و تخصصی، موفق شدند دو نفر از افراد اصلی گرداننده این کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی را شناسایی کنند. ماموران پس از تشریفات قضایی مجرمین را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.این افراد پس از انتقال به پلیس فتا تحت بازجویی قرار گرفته و ابتدا هرگونه اقدام مجرمانه‌ای را رد کردند، اما پس از مشاهده ادله جمع آوری شده توسط پلیس،ضمن پذیرش بزه انتسابی انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را منفعت مالی عنوان کردند.

وی خاطرنشان کرد: شیوه و شگرد در این اقدام مجرمانه به این‌گونه است که افراد سودجو با دادن وعده‌های فربینده نظیر دریافت سودهای کلان به مخاطبان، لینک‌های اختصاصی را تحت عناوین انفجار، بت‌زنی، پیش‌بینی و … در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه می‌کنند. در همین راستا نیز از کاربران به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار داریم به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند و از فعالیت در چنین سایت‌هایی خود داری کنند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.