×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
راه اندازی ۱۴۰۱ خانه محیط زیست تا پایان سال

به گزارش بهارستان ایران: مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اهمیت راه اندازی و فعالیت خانه‌های محیط زیست، گفت: خانه‌های محیط زیست در راستای ایجاد بستر لازم برای حضور مردم در صحنه حفظ و صیانت از محیط زیست کشور راه اندازی می‌شوند.

وی افزود: پیش بینی ما این است که تا پایان سال جاری، ۱۴۰۱ خانه محیط زیست در سراسر کشور ایجاد شود. امروز که نزدیک به ۲.۵ ماه از ارایه دستورالعمل و شیوه نامه خانه‌های محیط زیست به استان‌ها می‌گذرد، ۸۵۵ خانه محیط زیست در کل کشور با مشارکت همه نهادها، بخش‌های دولتی و خصوصی تاسیس شده است.

به گفته موسوی، خانه‌های محیط زیست جایی است که مردم در آنجا حضور می‌یابند و مسایل و چالش‌های محیط زیستی منطقه محل سکونت خود را به بحث می‌گذارند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسوولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: حفاظت از گونه‌های حیات وحش، مشارکت در برنامه‌های سرشماری حیات وحش، اطفای حریق، موضوعات مربوط به شناخت و آموزش همگانی و تربیت نسل محیط زیستی از جمله مهم‌ترین مباحثی است که در خانه‌های محیط زیست در حوزه آموزش، فرهنگسازی و حفظ تنوع زیستی کشور مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی در پایان، گفت: وقتی آگاهی و شناخت مردم نسبت به مسایل محیط زیستی افزایش یابد، مطالبه گری آن‌ها از مسوولان هم زیادتر می‌شود؛ بنابراین خانه‌های محیط زیست جایی است که مسوولان باید حضور پیدا کنند تا پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.