×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
درخواست ۶۱ عضو کنگره از بایدن برای انجام آزمایش صلاحیت روانی و ادراکی

به گزارش بهارستان ایران؛

به نقل از پایگاه خبری واشنگتن اگزمینر، این نامه با امضای ۶۱ جمهوری‌خواه و با رهبری رونی جکسون، نماینده تگزاس در کنگره نوشته شد. جکسون در این نامه نوشت که جمهوری‌خواهان نگران توانایی و وضعیت شناختی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا برای اداره این کشور بعد از انتخابات ۲۰۲۴ هستند.

جمهوری‌خواهان در این نامه نوشتند: ما باور داریم که فارغ از جنسیت، سن یا جهت‌گیری سیاسی، تمام روسای جمهوری باید دارای توانایی‌های ذهنی صحیح باشند. شما در دوره ریاست‌جمهوری خود دو دوره آزمایش‌های جسمانی داده‌اید، یک بار در نوامبر ۲۰۲۱ و دیگری در فوریه ۲۰۲۳. اما به نظر می‌رسد که هیچ ارزیابی شناختی از شما انجام نشده است و اگر شده، نتایجش از مردم پنهان مانده است.

بایدن در فوریه توسط کوین اوکانر، پزشک کاخ سفید معاینه شد و اوکانر گفت: او یک مرد ۸۰ ساله سالم و قوی است که می‌تواند وظایفش را به عنوان مقام اجرایی، رئیس کشور و فرمانده کل قوا به‌خوبی انجام دهد.

۶۱ قانون‌گذار آمریکایی در نامه خود به کاخ سفید نوشتند: این گزارش بر اساس وضعیت جسمانی شما نوشته شده، و توانایی‌های روانی‌ و شناختی‌تان در آن لحاظ نشده است؛ در حالی که نگرانی ما و مردم آمریکا از همان بخش روانی است.

جکسون با اشاره به نامه‌های دیگری که در سال‌های گذشته دراین‌باره به کاخ سفید فرستاده شده، گفت: شمابه هیچ یک از این نامه‌ها پاسخ نداده و به شکلی فعالانه درخواست بیش از ۵۰ عضو کنگره برای انجام آزمون شناختی و ادراکی را نادیده گرفته‌اید.

این نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس از بایدن خواست تا نامزدی‌اش در انتخابات را لغو کرده و یا یک ارزیابی شناختی معتبر انجام دهد که نتیجه‌اش در دسترس عموم مردم آمریکا قرار گیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.