×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
حمایت اوباما از نامزدی جو بایدن

به گزارش بهارستان ایران: «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا با انتشار ویدیوی اعلام نامزدی «جو بایدن» رئیس‌جمهوری کنونی این کشور در انتخابات ۲۰۲۴، در توییتر نوشت: از تمامی دستاوردهای جو بایدن و دولتش در این سال‌ها مفتخر هستم. او به مردم آمریکا خدمت کرده و پس از پیروزی دوباره در انتخابات هم چنین خواهد کرد. بیایید دست به کار شویم!

جو بایدن سه‌شنبه به شکل رسمی نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را اعلام کرد.

او در ویدیوی اعلام این تصمیم، با اشاره به یورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره آمریکا و تظاهرات بعد از لغو قانون حمایت از سقط جنین دستاوردهای خود را برشمرد.

بایدن گفت: چهار سال پیش که نامزد انتخابات شدم، گفتم که درگیر جنگی برای حفظ روح آمریکا هستیم و امروز هم وضعیت همین است. مسئله‌ای که پیش‌روی ماست، این است که در سال‌های آینده آزادی بیشتری خواهیم داشت یا کمتر، حقوق بیشتری خواهیم داشت یا کمتر.

حمایت اوباما از بایدن در انتخابات پیش‌رو کمک زیادی به او خواهد کرد. این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا هم در رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ و هم در انتخابات میاندوره‌ای کنگره در ۲۰۲۲ از نمایندگان دموکرات حمایت کرد.

باید بر شکست دادن ترامپ تمرکز کرد

همزمان با اعلام نامزدی بایدن، «برنی سندرز» سناتور دموکرات آمریکایی هم که زمزمه‌های سومین نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری به گوش می‌رسید، از بایدن اعلام حمایت کرد و گفت که بی‌خیال حضور در رقابت‌ها شده است.

او که در انتخابات درون‌حزبی ۲۰۲۰ پس از بایدن، در جایگاه دوم قرار گرفت، چند ساعت پس از انتشار ویدیوی بایدن گفت که از رقابت صرف‌نظر کرده و به دیگر سیاستمداران ترقی‌خواه هم توصیه کرد که وارد رقابت با بایدن نشوند. او از آن‌ها خواست تا بر شکست دادن ترامپ یا دیگر نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه تمرکز کنند.

او در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس گفت: همین مانده که ترامپ یا یک شخص عوام‌فریب دیگر از جناح راست روی کار بیاید و دموکراسی آمریکا را تضعیف کرده و حق انتخاب زنان را محدود کند، یا چشمانش را بر بحران خشونت مسلحانه، نژادپرستی یا تبعیض جنسیتی ببندد.

این در حالیست که بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها، رای‌دهندگان آمریکایی هنوز نمی‌دانند بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و بایدن، کدام را انتخاب کنند.

بایدن در حالی وارد رقابت‌های انتخاباتی شده که در حال حاضر پیرترین رئیس‌جمهوری آمریکاست و بسیاری نگران توانایی او برای رهبری آمریکا در چهار سال آینده هستند. اگر بایدن در انتخابات آینده پیروز شود، در پایان دومین دوره ریاست‌جمهوری خود ۸۶ ساله خواهد بود.

اندکی قبل از انتشار ویدیوی نامزدی بایدن، نظرسنجی مشترک «رویترز» و «ایپسوس» نشان داد که تقریبا نیمی از دموکرات‌ها با نامزدی بایدن موافق نیستند و او برای حدود ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان «زیادی پیر» است. با این حال محبوبیت بایدن در این نظرسنجی ۵ درصد بیشتر از ترامپ بود.

همچنین نظرسنجی تازه «ان‌بی‌سی نیوز» در روز یکشنبه نشان داد که ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها و ۵۱ درصد از دموکرات‌ها با نامزدی او موافق نیستند. این نظرسنجی همچنین دریافت که ۶۰ درصد از مردم آمریکا و تقریبا یک سوم جمهوری‌خواهان با نامزدی دوباره ترامپ هم مخالف هستند.

منبع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.