×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
برداشت پنج هزار تن انگور یاقوتی در سیستان و بلوچستان

به گزارش بهارستان ایران؛ اردشیر شهرکی‌افزود: سه هزار و ۶۵۰ هکتار از باغ‌های سیستان و بلوچستان به کشت انگور اختصاص دارد که سه هزار هکتار آن بارور و بقیه غیربارور است.

وی با بیان اینکه برداشت انگور در سیستان و بلوچستان تا اوایل تیرماه ادامه دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش‌از ۳۵ هزار تن انگور در استان تولید و روانه بازار مصرف شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: ۹۰ درصد انگور تولیدی این استان از نوع یاقوتی و بقیه شامل انواع فخری، لعل، امیری، سنگک، غلامی، چشم گاوی، قندهاری و حاجی عباسی است.

وی با اشاره به ویژگی‌های انگور یاقوتی گفت: این نوع از انگور با شرایط سخت محیطی در سیستان و بلوچستان سازگاری دارد.

شهرکی اظهار کرد: درخت انگور یاقوتی در نیمه دوم اسفند شکوفه می‌دهد، اواخر فروردین میوه‌اش غوره می‌شود و در اردیبهشت شاهد تغییر رنگ حبه‌های آن هستیم.

وی افزود: انگور یاقوتی به دلیل زودرس بودن از بازار پسندی مناسبی برخوردار است و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بیشترین سطح زیر کشت انگور در منطقه سیستان در شهرستان های زهک، زابل، هیرمند، هامون و نیمروز است و در شهرستان‌های خاش، زاهدان ،میرجاوه و سراوان نیز این محصول کشت می شود.

 

ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.