×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
امنیت لبنان را امنیت منطقه و ایران می‌دانیم

به گزارش بهارستان ایران: «حسین امیرعبداللهیان» عصر امروز (چهارشنبه) و در صدر هیأت عالی‌رتبه سیاسی وارد فرودگاه بین‌المللی بیروت شد و مورد استقبال مقامات لبنان قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در نشست خبری بدو ورود به لبنان در فرودگاه بیروت ضمن قدردانی از استقبال مقامات لبنانی، گفت: تحولات جدیدی در منطقه در هفته‌های اخیر به وقوع پیوسته که نتیجه آن را برای کل منطقه، جهان اسلام و از جمله لبنان خیر می‌دانیم.

وزیر امور خارجه، افزود: درباره مناسبات دو جانبه تهران و بیروت، ایده‌ها و ابتکاراتی برای بهبود وضعیت در لبنان داریم و در دیدار‌های امروز و فردا خود با مقامات کشور دوست و برادر لبنان به مشورت خواهیم گذاشت.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در شرایط جدید منطقه‌ای و در شرایط مثبت و سازنده منطقه‌ای ما امنیت، رفاه و پیشرفت لبنان را امنیت و رفاه و پیشرفت منطقه و ایران می‌دانیم.

وی ضمن ابراز نگرانی از جنگ در کشور مسلمان سودان، تصریح کرد: همه تلاش خود را برای برقراری صلح در منطقه و از جمله در افعانستان به کار می‌گیریم.

وزیر امور خارجه در ادامه سفر‌های منطقه‌ای و به دعوت همتای عمانی خود، روز گذشته به عمان سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرده بود.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، وزیر امور خارجه ایران قرار است با «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان، «نجیب میقاتی»، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان و «عبدالله بوحبیب»، وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره تازه‌ترین تحولات منطقه‌ای، روابط دوجانبه و رویداد‌های بین‌المللی گفتگو کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.