×

منوی اصلی

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.
چارلز رسما پادشاه انگلیس شد

به گزارش بهارستان ایران؛ مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم، پادشاه بریتانیا و کامیلا، همسرش و ملکه همنشین این کشور شنبه ۶ مه در کلیسای وست مینیستر لندن برگزار می‌شود.

تاج‌گذاری توسط اسقف اعظم کانتربری انجام خواهد شد و به درخواست پادشاه انتظار می‌رود که مدت مراسم کمتر از تاج‌گذاری ملکه الیزابت دوم باشد. تاج‌گذاری پیشین در سال ۱۹۵۳ سه ساعت طول کشید.

چالز سوم و کامیلا از کاخ باکینگهام در صفوف پادشاهی به سوی کلیسای وست مینیستر حرکت خواهند کرد. مردم از اقصی نقاط بریتانیا از روزها قبل به خیابان‌های لندن آمده‌اند تا بتوانند پادشاه و ملکه را از فاصله‌ای نزدیک‌تر ملاقات کنند.

در طول مراسم چارلز سوم برای محافظت از قانون و کلیسای انگلستان سوگند یاد خواهد کرد و سپس تدهین خواهد شد.

پس از مراسم تاج‌گذاری پادشاه و ملکه در صفوفی بزرگتر، موسوم به صفوف پادشاهی به کاخ باکینگهام بازخواهند گشت. سایر اعضای خانواده سلطنتی نیز در این راهپیمایی به آن‌ها ملحق خواهند شد.

چالز سوم، پادشاه بریتانیا به همراه کامیلا، همسرش و باقی افراد خانواده سلطنتی در پایان مراسم در بالکن کاخ باکینگهام حاضر شده و با مردم دیدار خواهند کرد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر کنونی و بوریس جانسون نخست‌وزیر اسبق بریتانیا به همراه همسرانشان در مراسم تاج‌گذاری چارلز سوم پادشاه بریتانیا حاضر شدند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.